• FABRİKA : Tepecik Mahallesi Şehit Piyade Er Mehmet Ali Tosun Bulvarı No:187 Efeler/Aydın
  • Telefon
    +90 (256) 231 04 35 - 36 - 37

  • Mail
    ecc@ecckimya.com

HAKKIMIZDA

1980 yılında İstanbul da kurulan Ecc Kimya San.Tic. Ltd. Şti. ilk olarak bakır oksit üretimiyle başlayarak boya, emaye, seramik sanayilerinde kullanılan pigment üretimlerini gerçekleştirmiştir.

1990 yılında Aydın Sanayi bölgesinde 20.000 m2 alanda yatırımını tamamlamış, çevreye duyarlı olarak metal yüzey işlem kimyasalları, yapı kimyasalları, arıtma kimyasalları, temizlik ürünleri ,  abrasiv katkı maddeleri de üretmeye başlamıştır.

2012 yılında tehlikeli ve tehlikesiz atık geri kazanım lisansını alarak , metaller ,demir dışı metal çapakları ve talaşları ,anorganik atıkların geri kazanımı ve  metal kaplı abs plastik sıyırma  işlemi yapmaktadır.

Halen bünyesinde ihtisaslaşmış kimyagerler ve kalifiye elemanlarla uluslararası normlarda üretim yapmakta, satışlarını yurt içine ve yurt dışına gerçekleştirmektedir.

İşletmemizin ürettiği kimyasal ürünler , yüzey işlemleri kaplama sektörü , elektro metal kaplama sektörü ve mermer sektöründe kullanılmaktadır. Anorganik kimyasal maddeler , yüzey işlemleri ve elektro metal kaplama yapan firmalara satılmaktadır. Ayrıca mermer sektörünün abrasiv bölümü olarak bilinen ve mermer yüzey işlemleri malzemesi üreten sektöre de satış yapılmaktadır.